taxfreeTax Free Finanse i Księgowość. Biuro rachunkowe

Twoja księgowość. Twoje podatki.

Moi drodzy, w obecnej sytuacji #koronawirus w trosce o Wasze i nasze zdrowie i bezpieczeństwo, czasowo zmienimy zasady funkcjonowania biura.
Od tej chwili praca zdalna, po prostu #zostanwdomu
Nadal pracujemy, nadal służymy pomocą w rozwiązywaniu problemów księgowo-podatkowych.
Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego.
Wszystkim zdrowia, cierpliwości, wytwałości.

Zgłoszenie działalności gospodarczej na druku CEIDG-1 jest jednocześnie wnioskiem o rejestrację przedsiębiorcy jako płatnika składek do ZUS. Potem masz  7 dni od daty rozpoczęcia prowadzenia działalności na zgłoszenie siebie do ubezpieczeń.

Dochód z prowadzonej działalności gospodarczej, jak każdy inny podlega opodatkowaniu. Już podczas rejestracji firmy i wypełniania wniosku CEIDG-1 należy się zdecydować na konkretną jego formę. Osoba fizyczna może wybrać: opodatkowanie na zasadach ogólnych, podatek liniowy, ryczałt bądź kartę podatkową.

Dla wielu z nas założenie własnej firmy jest drogą do spełnienia swoich marzeń. Jest motywacją, by wreszcie porzucić bezpieczną (czy faktycznie?), nie zawsze lubianą posadę i stworzyć coś własnego. Dla innych jest jedyną dostępną alternatywą w sytuacji braku pracy. Jaki by nie był powód, decyzja o rozpoczęciu nowego etapu w życiu do łatwych i prostych nie należy.

Witamy na naszej nowej stronie. Zmieniamy się dla Was. Już wkrótce w tym miejscu będą się pojawiały informacje przydatne każdemu przedsiębiorcy. Będziemy informowali o istotnych zmianach w podatkach, ZUS i innych przepisach ważnych dla prowadzących własny biznes.

Tymczasem zapraszamy do współpracy! Prowadzisz własną działalność, zarządzasz spółką czy tez kierujesz organizacją non-profit – skorzystaj z naszej oferty.